Soukromá stomatologická praxe
Kodaňská 572/47
101 00 Praha 10
Tel.: +420 222 516 248
Fax: +420 222 520 504
orthoprague@orthoprague.cz

 

Trápí vás křivé zuby? Přejete si mít krásný a rovný chrup? Hledáte odbornou ortodoncii v Praze pro děti i dospělé? Navštivte ortodoncii soukromé stomatologické praxe Orthoprague. Specializujeme se na léčbu nepravidelnosti chrupu a postaráme se o váš nový a zářivý úsměv.

 

 

Úspěšná léčba nepravidelností chrupu.

Zlepšení obličejové estetiky, výslovnosti i funkčnosti chrupu.

 

KONTAKTUJTE NÁS

ortodoncie - Orthoprague
 

Profesionální ortodontická léčba křivých zubů

Ortodoncie je specializovaný stomatologický obor, který se zabývá léčbou nepravidelností chrupu a čelistí. Správně postavený chrup má výrazný vliv na obličejovou estetiku, žvýkací funkce chrupu, výslovnost i dentální hygienu.

Ortodontická léčba napravuje stěsnání zubů, mezery mezi zuby, potíže s předkusem a léčí hluboký, otevřený i obrácený skus a další ortodontické anomálie. Léčba křivých zubů spočívá v rovnání snímacími nebo fixními aparáty, přičemž vždy preferujeme záchranu zubů a jejich léčbu před samotnou extrakcí. Ortodontickou léčba je vhodná pro děti i pro dospělé.

Možnosti ortodontické léčby:

  • Fixní rovnátka
  • Snímatelná rovnátka
  • Neviditelná rovnátka

Ortodoncii naleznete v soukromé zubní ordinaci Orthoprague na ulici Kodaňská 572/47 v městské části Praha 10.

Fixní rovnátka

Fixní rovnátka představují nejčastější způsob léčby nepravidelnosti chrupu a dosahují vysoké efektivity v léčbě všech nepravidelností chrupu. S rovnátky na pevno se provádí léčba předkusu, zákusu, stěsnání zubů i mezer mezi zuby v horní i dolní čelisti. Za pomoci chirurgie je možná i změna postavení čelistí na sebe a dosažení žádané obličejové estetiky.

Princip fixních rovnátek spočívá v zámcích připevněných na vnějších stranách zubních korunek, ke kterým se zafixuje drátěný oblouk upravující postavení zubů. Po sejmutí fixní rovnátek následuje retenční léčba v podobě snímatelných rovnátek, která pacient nosí přes noc.

Snímatelná rovnátka

Léčba za pomocí snímatelných rovnátek je vhodná především pro děti se smíšeným chrupem mléčných a druhých zubů. Sundávací rovnátka slouží k úpravě drobných funkčních nepravidelností chrupu. Výhodou je snímací aparát, který umožňuje snadné čištění rovnátek i lepší dentální hygienu pacienta. Při léčbě je nutný důsledný dohled nad nošením snímacích rovnátek.

Neviditelná rovnátka

Neviditelná rovnátka představují alternativu k snímatelným rovnátkům. Můžou byt fixní anebo foliová. Fixní jsou upevněna na vnitřní straně zubů. Jsou zcela neviditelné, díky materiálu a způsobu provedení, nehrozí vznik demineralizačních skvrn. Fóliová se svým vzhledem podobají sportovním zubním chráničům. Tato neviditelná rovnátka jsou snímatelná, lehce čistitelná a slouží především k léčbě drobných vad skusu. V rámci léčby se rovnátka přibližně po 14 dnech mění za nový a upravený model.

Udělejte první krok k zářivému úsměvu

Přejete si mít rovné a krásné zuby? Navštivte ortodoncii Orthoprague. Na vstupní konzultaci potřebujete doporučení od svého stomatologa, aby mohla být plně hrazena zdravotní pojišťovnou. Kontaktujte nás a objednejte si termín konzultace.